Liepos 4 – 5 dienomis Rudilių Jono Laužiko universalus daugiafunkcis centras vykdė tautinio ir pilietinio ugdymo projektą „Lietuva, augu Tau“. Tai tęstinis, antrus metus vykdomas projektas, skirtas artėjančiai liepos 6-ajai paminėti. Šiemet veiklose dalyvavo 16 vaikų iš Kupiškio miesto ir rajono.
Pirmąją dieną vaikai vyko į Panevėžį. Krašto muziejuje dalyvavo edukaciniame užsiėmime ir apžiūrėjo ekspozicijų sales. Gido pasakojimai ir pažintis su muziejaus eksponatais suteikė projekto dalyviams žinių apie lietuvių buitį, tradicijas, gyvenimą įvairiais istoriniais laikotarpiais.
„Žaliosios pelėdos“ bibliotekoje vaikai susipažino su Lietuvos patrioto, gydytojo ir rašytojo Jono Basanavičiaus asmenybe ir nuveiktais darbais. Bibliotekininkė vaizdžiai papasakojo apie žymaus daktaro biografiją ir įdomesnius jo gyvenimo faktus. Interaktyvios viktorinos KAHOOT metu vaikai pasitikrino kaip pavyko praktiškai pritaikyti įgytas žinias.
Po užsiėmimų laukė aktyvi pramoga batutų ir žaidimų kambaryje bei atnaujintos senvagės miesto centre apžvalga.
Antrąją projekto dieną dalyviai vyko į Kauną. Pirmiausia laukė ekskursija ir edukacinis užsiėmimas Vytauto Didžiojo karo muziejuje. Ekskursijos metu vaikai susipažino su karyba skirtingais laikotarpiais, įspūdinga ginklų kolekcija, istoriniais įvykiais, žymiausiomis asmenybėmis.
Projekto dalyviai dalyvavo istoriškai svarbiame edukaciniame užsiėmime „Lituanicos skrydis per amžius atminty“. Kadangi šį mėnesį minimos 90-osios garsių lakūnų skrydžio metinės, buvo svarbu ir simboliška sužinoti daugiau faktų bei detalių apie šį žygdarbį, pamatyti „Lituanicos“ nuolaužas, išlikusius asmeninius lakūnų daiktus. Po išsamaus edukatorės pasakojimo kiekvienas projekto dalyvis planšetiniame kompiuteryje galėjo stebėti pilotų dialogus, krautis daiktus į lėktuvą, užvesti „Lituanicos“ variklį ir atlikti skrydį per vandenyną.
Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje dalyvių laukė ekskursija ir edukacinis užsiėmimas, galimybė apsilankyti mūsų valstybei svarbiame pastate. Iš pasakojimo dalyviai sužinojo kokiu laikotarpiu čia dirbo kuris prezidentas, kokia buvo kiekvieno kabineto paskirtis, kas lankydavosi puošnioje priėmimų salėje. Įdomu buvo išgirsti smagių istorijų, susijusių su Lietuvos prezidentų gyvenimu.
Kaune vaikai lankėsi Laisvės alėjoje, grožėjosi Kauno pilimi ir skulptūra „Laisvės karys“.
Šios dvi projekto dienos praplėtė vaikų žinias apie Lietuvai svarbių istorinių laikotarpių, įvykių bei asmenybių vaidmenį valstybės formavimuisi.