Rudilių k., Kupiškio r. LT 40 361

Tel. +370 610 60642

El. paštas rudiliumokykla@gmail.com

Partneriai
Partneriai
Apklausos

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Apklausos rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...
Draugaukime
Įrašų archyvas

Pavasario stovykla ,,Išbandyk save” Rudilių daugiafunkciame centre

Rudilių Jono Laužiko universalus daugiafunkcis centras tampa rajono vaikų ir jaunimo stovyklų paslaugas teikiančia įstaiga- sėkmingai vykusios vasaros ir rudens stovyklos su nakvyne 2016 metais leidžia optimistiškai vertinti tokios paslaugos organizavimo galimybes, todėl ir šių metų mokinių pavasario atostogų metu balandžio 10-14 dienomis Rudilių daugiafunkciame centre vėl rinkosi stovyklautojai. Šį kartą, stovyklautojams, kurių pakvietėme aštuoniolika, pasiūlėme susipažinti su tėvynės gynėjų gyvenimu, ginkluotę, karinėmis pramogomis ir žaidimais, rikiuotės pratybomis, žvalgybos, taktikos, maskuotės, išgyvenimo gamtoje, pirmos pagalbos įgūdžiais. –stovykla taip ir vadinosi ,,Išbandyk save”. Kiekviena stovykla yra nelengvas darbas, todėl tenka ieškoti įvairios pagalbos už kurią dėkingi visų pirma Švietimo Mainų Paramos fondui, Kupiškio rajono savivaldybei, Krašto Apsaugos Savanoriškoms Pajėgoms, savanoriams- šauliams ir visiems, kurie prisidėjo prie stovyklos organizavimo.

Pradėjome nuo Povilo Matulionio progimnazijoje susikūrusio jaunųjų šaulių būrelio, kuriam vadovauja Kupiškio šaulių 505-osios kuopos vadas Darius Baronas užsiėmimų – Kupiškio jaunųjų šaulių vadas Lukas Kasparavičius papasakojo apie kario gyvenimo subtilybes, praktiškai supažindino su karine rikiuote, suskirstė stovyklautojus į būrius, būriai išsirinko savo vadus, vėliau vyko įvairios sportinės rungtys.

Tos pačios dienos vakare turėjome svečią, šotokan karate klubo ,,Egis” vadovą ir įkūrėją, trenerį Egidijų Vaitiekūną, kuris demonstravo, pasakojo vaikams apie šios sporto šakos privalumus ir nelengvą kelią į sporto aukštumas.

Antroji stovyklos diena buvo skirta Kupiškio KASP 504-ajai pėstininkų kuopai, kurioje kuopos vadas Boris Gembickij pademonstravo ir papasakojo apie Lietuvos kariuomenės lengvųjų pėstininkų ginkluotę, jos paskirtį ir panaudojimą. Kuopos vyr. paramedikas Dainius Merkelis mokė pirmosios pagalbos suteikimo įgūdžių.

Po įtemtos dienos, jau stovyklos bazėje Rudiliuose, galėjom pasidžiaugti DJ iš Panevėžio Tado Dee muzikos ir šviesos efektais –būsimieji tėvynės gynėjai puikiai moka linksmintis.

Stovyklos programoje buvo ir išvyka į Mirabelio mišką, kur instruktorius seržantas Svajūnas Maulis ir Kupiškio jaunųjų šaulių vadas Lukas Kasparavičius mokė nebylaus valdymo signalų, maskuotės, taktikos įgūdžių, šaudykloje būsimieji kariai galėjo išbandyti savo akies taiklumą šaudymo iš pneumatinio šautuvo rungtyse.

Vakare šaunieji savanoriai stovyklautojus vaišino čia pat, kieme, specialioje kilnojamoje kariškoje krosnelėje išvirta kareiviška koše, balandėliais ir kitais skanėstais, o jaunieji stovyklautojai atsidėkodami parengė savo talentų programą. Paskutinė stovyklautojų naktis buvo labai ilga –niekas neskubėjo miegoti…

Paskutinioji stovyklos diena buvo skirta išvykai į Panevėžį – ten vyko ,,tikras” mūšis dažasvydžio aikštyne – emocijų daug, laimei nukentėjusių nebuvo… Ką gi, stovykla įvyko ir, matyt, pavyko, belieka pakviesti jau į vasaros stovyklą, kurios datas netrukus skelbsime Rudilių Jono Laužiko daugiafunkcio centro internetinėje svetainėje.

Stovyklos vadovas Saulius Kulnickas