Birželio 11 dieną įvyko pirmoji bendro Rudilių J. Laužiko UDC ir Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Noriūnų padalinio Rudilių skaitytojų aptarnavimo punkto projekto „Atrask keliaudamas“ išvyka. Projekto tikslas – supažindinti vaikus su Kupiškio rajono viešosios bibliotekos padalinių bibliotekomis, jose vykstančiomis veiklomis, apylinkių lankytinais objektais, skatinant domėjimąsi knygomis ir rajonu, kuriame gyvena.
Vaikai lankėsi Antašavos bibliotekoje, kurios bibliotekininkė Virginija Vanagienė papasakojo apie vykstančius renginius, turimas įdomias knygas, pristatė bibliotekoje eksponuojamą profesionalios dailininkės impresionistės Irmos Leščinskaitės darbų parodą bei spaudinių ir nuotraukų parodą „Bėgiais išvežta jaunystė“, skirtą birželio 14ąjai – Gedulo ir vilties dienai. Vaikai rinkosi patikusias knygas, grožėjosi akvariume gyvenančiomis žuvytėmis, visi norėjo pasėdėti ant minkštos skaitytojų sofutės.
Bibliotekoje pažintis su Antašava tik prasidėjo… Bibliotekininkė Virginija pakvietė visus į Antašavos dvarą, suprojektuotą iš Kupiškio krašto kilusio garsiojo architekto Lauryno Gucevičiaus mokinio Mykolo Šulco. Vaikai ne tik sužinojo pastato atsiradimo istoriją, bet galėjo apžiūrėti visus kambarius, pasigrožėti išlikusiomis krosnimis, kolonomis, puošniomis lubomis. Antašavos seniūnaitė Žydrūnė Marcinkevičienė papasakojo istorijų iš nesenos praeities, kuomet dvare iki 1997 metų veikė mokykla. Prie dvaro vaikai ieškojo dvarininko Hiacinto Antašauskio (Antaševskio) lobio.
Vaikai lankėsi šv. Hiacinto (Jackaus) bažnyčioje. Medinėje bažnytėlėje sužavėjo puošnūs altoriai, skoningai priderinti vargonai. Įdomu buvo pasižvalgyti po mūrinį varpinės bokštą, paklausyti Vidmanto Družo prisiminimų apie Antašavos senuosius gyventojus, įdomias istorijas.
Iš bažnytėlės vaikai patraukė į restauruotą klebonijos pastatą, taip pat projektuotą architekto Mykolo Šulco. Čia dirbanti Asta Čemerienė papasakojo apie atliktus didžiulius pastato atnaujinimo, gražinimo darbus, pakvietė vaikus atvykti į organizuojamas edukacijas, kurių metu gaminami ir skanaujami šv. Jackaus pyragėliai.
Būnant Antašavos krašte būtina aplankyti 1863 m. sukilėlių žūties vietą netoliese esančiame Daršiškių kaime. Bibliotekininkė Virginija vaikams pasakojo apie šioje vietoje vykusias kovas ir nemažo skaičiaus sukilėlių žūtį.
Po įspūdingos ekskursijos po žymias vietas, keliautojai grįžo į biblioteką. Dar vienas siurprizas laukė pavėsinėje, pušų apsuptyje: garavo gardi arbata ir kvapnios bandelės.
Dėkojame bibliotekininkei Virginijai Vanagienei bei visiems pagalbininkams už puikią ekskursiją, išsamią informaciją, išgirstas istorijas apie biblioteką ir šį miestelį.